Zakończenie Roku Jana Pawła II

22. grudnia w naszej szkole uczciliśmy zakończenie ustanowionego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Roku Jana Pawła II. Z tej okazji członkowie innowacji pedagogicznej Teatr Małych Wielkich Spraw w nowej odsłonie przygotowali przedstawienie przeplatane fragmentami nagrań oraz piosenkami związanymi z Papieżem Polakiem.

Młodzi aktorzy, wcielający się w role świadków wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, wspominali chwile wzruszenia i radości towarzyszące temu doniosłemu wydarzeniu. Podkreślali również niezwykłą charyzmę Ojca Świętego i duże poczucie humoru, dzięki któremu potrafił zbliżać do siebie ludzi – nawet tych, którzy na co dzień byli z daleka od Kościoła.

Na zakończenie występu publiczność entuzjastycznie nagrodziła aktorów brawami i spontanicznie zaczęła skandować jedną z piosenek, powtarzając słowa: „Nie ma lepszego od Jana Pawła II”. W ten symboliczny sposób społeczność naszej szkoły dała świadectwo, że Ojciec Święty dla wielu z nas na zawsze pozostanie wzorem, autorytetem i przewodnikiem.

Zdjęcia z tego wydarzenia, tradycyjnie, znajdziecie na naszym facebookowym profilu KLIK