Dzień Nauczyciela

„COOL” WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

12. października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji członkowie innowacji pedagogicznej „Teatr Małych Wielkich Spraw w nowej odsłonie” przygotowali program artystyczny, który przybrał formę warsztatów dla nauczycieli. W czasie ich trwania pedagodzy mieli sposobność przyswojenia sobie kilku „słówek” z uczniowskiego języka w celu zwiększenia efektywności nauczania.

Słowem kluczem całych warsztatów był wyraz „cool”, który zastąpił „zużyte” zwroty „świetnie, dobrze”. Drugą część warsztatów stanowił pokaz najnowszych trendów w modzie nauczycielskiej. Zaproponowano stroje między innymi dla dyrektora szkoły, osób duchownych, o intrygującej nazwie „między niebem a piekłem” oraz ekstrawaganckie kreacje dla nauczycieli języka polskiego czy matematyki. Prezentacji kolejnych modeli towarzyszyła muzyka komponująca się z poszczególnymi dziedzinami nauki i będąca swoistym uzupełnieniem komentarza czytanego przez prowadzących pokaz. Urozmaiceniem rewii mody były przerywniki muzyczne w postaci piosenek, dedykowanych nauczycielom, będących przeróbkami polskich szlagierów. Na zakończenie uczniowie wyśpiewali życzenia i wręczyli nauczycielom kwiaty, doceniając w ten sposób ich trud i zaangażowanie w kształcenie kolejnych pokoleń.