Dzień Bajkowy

5. listopada obchodzimy „Światowy Dzień Postaci z Bajek”. Z tej okazji nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Uczniowie klas 0 oraz I–III wcielili się w znane i lubiane postacie bajkowe. Na korytarzach można było spotkać m.in. księżniczki, Kopciuszka, Kubusia Puchatka, rycerzy czy krasnoludków.

W związku z wprowadzoną w bieżącym roku szkolnym w edukacji wczesnoszkolnej zajęć z innowacji pedagogicznej „ W świat baśni z komputerem pod rękę” uczniowie klasy I-III przygotowali okolicznościową audycję radiową oraz zorganizowali bajkowe spotkanie. Rozpoczęło się prezentacją multimedialną ,,W krainie bajek’’, a następnie wykazali się znajomością treści bajek m.in.poprzez rozwiązywanie zagadek, rozpoznawanie bajek na podstawie ilustracji i po rekwizycie. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.