Inscenizacja „Dziadów”

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”

18. listopada gimnazjaliści naszej szkoły mieli okazję obejrzeć inscenizację II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy II b pod kierunkiem p. K. Wójtowicz-Kaptur. Przygotowania do występu trwały kilka tygodni. Młodzież samodzielnie opracowała scenariusz, oprawę muzyczną, wykonała kostiumy oraz elementy scenografii. Zwieńczeniem ich pracy był spektakl zaprezentowany społeczności szkolnej.

Szkolny hol na tę okazję zamienił się w przycmentarną kapliczkę, natomiast uczniowie poprzez grę aktorską oraz charakteryzację starali się stworzyć nastrój grozy i oddać aurę tajemniczości towarzyszącą obrzędom dziadów. Na uwagę zasługuje fakt, że w przygotowanie inscenizacji zaangażowała się cała klasa – każdy na miarę swoich możliwości odpowiedzialnie wywiązał się z przydzielonych mu zadań.

Występ spotkał się z życzliwym przyjęciem widzów, którzy nagrodzili gimnazjalistów burzą oklasków.