Dzień Misia

Dzień Misia 2016
25. listopada 2016 roku, jak co roku, dzieci z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy.

Program artystyczny na tę okazję powiązany z realizacją innowacji „Akademia zdrowego przedszkolaka” przygotowali uczniowie klas ”0” wraz ze swoimi opiekunami. Przedstawili oni kilka ciekawostek dotyczących historii pluszowego misia, poinformowali zebranych o zdrowotnych właściwościach miodu oraz zaprezentowali rymowanki i piosenki o głównym bohaterze uroczystości. Najprzyjemniejsze było podsumowanie zabawy. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę – „małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek. Na uroczystość przybyli rodzice i rodzeństwo uczniów klas 0-III. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami.