Szlachetni i do pomocy gotowi – Szlachetna Paczka

W Zespole Szkół nr 1 im. św. Jana Pawła II w Męcinie już po raz kolejny przystąpiono do akcji „Świąteczna Paczka”. Uczniowie, wziąwszy sobie do serca umieszczone na plakatach słowa zachęty: „Pomaganie jest trendy”, z wielką szczodrobliwością odpowiedzieli na bożonarodzeniowy apel. Od momentu ogłoszenia zbiórki artykułów spożywczych o długotrwałym terminie przydatności do spożycia chętnie przynosili produkty. Wychowankowie niektórych oddziałów i ich rodzice okazali się tak hojni, że ze swoich darów sporządzili nawet po dwie paczki. W środę 14 grudnia przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w segregowaniu artykułów i pakowaniu ich. Do każdego podarunku dołączono również okolicznościową kartę z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Prezenty zostały przekazane rodzinom oraz osobom starszym.

Johann Wolfgang Goethe napisał: „Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy.” Te słowa doskonale wpisują się w szerzenie idei wolontariatu wśród dzieci i młodzieży. Zespół Szkół nr 1 w Męcinie ma w tym względzie bogate tradycje i wieloletnie doświadczenie. Na ofiarne serca wychowanków i ich rodziców oraz chęć uczestniczenia w każdej inicjatywie dobroczynnej zawsze można liczyć. Trafnym podsumowaniem akcji przeprowadzonej w męcińskiej szkole zdają się być słowa patronującego jej św. Jana Pawła II: „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”