Sukcesy naszych uczniów

Konkursy przedmiotowe i tematyczne organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty od lat cieszą się wielkim prestiżem wśród środowisk szkolnych. Zespół Szkół nr 1 w Męcinie co roku może się poszczycić licznymi sukcesami edukacyjnymi na szczeblu wojewódzkim. Dzięki doskonałej bazie dydaktycznej, nieustannie modernizowanej przez Panią Dyrektor Marię Lupę, uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Nauczyciele natomiast potrafią w swoich podopiecznych dostrzec talenty oraz motywować ich do wytężonej pracy. Słowa Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II: „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć” uczniowie uczynili mottem swoich działań, co zaowocowało licznymi osiągnięciami.

W roku szkolnym 2016/2017 tytuł finalisty zdobyli:
– Julia Zięba w Małopolskim Konkursie Biologicznym (opiekun: mgr Renata Długosz),
– Szymon Sołtys w Małopolskim Konkursie z Fizyki (opiekun: mgr Joanna Jędrzejek),
– Patrycja Jabłońska w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego (opiekun: mgr Urszula Wiewióra),
– Aneta Wideł w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego (opiekun: mgr Katarzyna Wójtowicz-Kaptur).
Sukcesem zakończył się również udział uczniów w konkursach tematycznych. Tytuł laureata uzyskał:
– Krzysztof Chudy w konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” (opiekun: mgr Bogumiła Lasek).
Natomiast tytuł finalisty zdobyli:
– Tomasz Wójtowicz w konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” (opiekun: mgr Bogumiła Lasek),
– Julia Lupa w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin” (opiekun: mgr Urszula Wiewióra).
Nasi uczniowie brali również udział w wojewódzkim konkursie „Wy jesteście przyszłością świata” pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. I tu także wychowankowie mogą pochwalić się sukcesami. W konkursie recytatorskim „Poezja Karola Wojtyły” I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Dominika Wiewióra (opiekun: mgr Aneta Woźniak), natomiast w konkursie literackim „Jan Paweł II we wspomnieniach mieszkańców Małopolski” w kategorii gimnazjów I miejsce przyznano Urszuli Woźniak (opiekun: mgr Iwona Pasiut), zaś III – Julii Dudzik (opiekun: Katarzyna Wójtowicz-Kaptur).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!