DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września br. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa i zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką. Z tej okazji ósmoklasiści przygotowali okolicznościową audycję radiową, która miała na celu uświadomienie, jak wielką rolę w życiu młodego człowieka odgrywa czytanie literatury pięknej. Następnie uczennice klasy ósmej pojawiły się w salach najmłodszych uczniów, czyli przedszkolaków. Dzieci miały okazję wysłuchać opowiadań inspirowanych filmami animowanymi Disneya. Na koniec wszyscy częstowali się słodką przekąską.

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *