Europejski Dzień Języków

26 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Audycja przygotowana przez członków Samorządu Uczniowskiego miała na celu uświadomienie, że pomimo różnic kulturowych wszyscy jesteśmy mieszkańcami zjednoczonej Europy. Zaakcentowano również korzyści płynące z nauki języków obcych, nie tylko w ramach edukacji szkolnej, ale przede wszystkim w celu podniesienia swoich kompetencji zawodowych, zawierania znajomości oraz wymiany doświadczeń na szczeblu międzynarodowym. Tego dnia lekcje języka angielskiego i niemieckiego miały niecodzienny charakter, a na szkolnych korytarzach umieszczono gazetkę oraz plakaty promujące obchody tego święta.

Bez wątpienia tego rodzaju akcje podnoszą wśród młodzieży szkolnej świadomość potrzeby nauki języków, co stanowi wymóg obecnych czasów, a jednocześnie świadczy o kulturze człowieka.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *