Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

Już od dziewięciu lat początek września kojarzy się nam z kolejnymi odsłonami Narodowego Czytania. Przedsięwzięcie zainicjowane przez Prezydenta RP na stałe zapisało się w kalendarzu szkolnych wydarzeń. W tym roku sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do zorganizowania akcji w nieco innej, niż do tej pory, formie. Uczniowie klasy ósmej zaprezentowali fragment dramatu Juliusza Słowackiego za pośrednictwem szkolnego radiowęzła. Młodzież, wcielając się w role głównych bohaterów, przybliżyła nam tragiczną historię dwóch sióstr rywalizujących o względy tego samego mężczyzny.

Bez wątpienia akcja „Narodowe Czytanie” nie tylko popularyzuje czytelnictwo, ale i wzmacnia poczucie narodowej tożsamości poprzez lekturę największych dzieł literatury polskiej.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *