FESTIWAL PAPIESKI „TOTUS TUUS” Z OKAZJI 100 ROCZNICY URODZIN OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Na przełomie listopada i grudnia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie

zostało zrealizowane zadanie   publiczne pt.  „Festiwal Papieski „Totuus Tuus” z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II”. Zadanie polegało na zorganizowaniu konkursu śpiewu dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie.

Ze względu na to, że 26.10.2020 r. zostały zawieszone zajęcia w klasach 4-8 , konkurs śpiewu został zorganizowany dla uczniów klas 0- 3.

W ramach projektu został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.  pt. „Pielgrzym Świata”.  Z nadesłanych prac została przygotowana wystawa, która została wyeksponowana w hallu budynku szkoły podstawowej.

W konkursie śpiewu wszyscy zostali zwycięzcami, ponieważ poziom był wyrównany.  W konkursie plastycznym zwycięzcami zostali:

I miejsce – Miłosz Smoleń kl. 4

II miejsce – Jakub Szewczyk kl. 1a

III miejsce – Dawid Oleksy

Wyróżnieni zostali:

Pani Lucyna Smajdor

Pani Marta Dudzik

Marek Woźniak kl. 3a

Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego zostali nagrodzeni.

Uwieńczeniem całego zadania był występ Zespołu Regionalnego „Mali Męcininianie” , który zaprezentował pieśni papieskie.

Całość festiwalu można obejrzeć klikając na link https://www.youtube.com/watch?v=pO9CdOtmvSE&feature=share&fbclid=IwAR2GDPsGwLDxom2JBS_4O-PWWKwYCyM1YqkMVHQEi1I8Ta0sHWnM8zjQXOc

PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO.