Podsumowanie konkursu czytelniczego „Gang Fajniaków – bycie eko jest fajne”

7 maja, w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, miało miejsce podsumowanie konkursu czytelniczego dla uczniów klas 1-3. Dzieci zapoznały się z opowiadaniami o tematyce ekologicznej zawartymi w zbiorze pt. „Gang Fajniaków i miasto marzeń”. Następnie napisały test dostosowany stopniem trudności do poszczególnych grup wiekowych. Na podziw niewątpliwie zasługuje poziom wiedzy zaprezentowany przez najmłodszych. Po zaciętej rywalizacji nagrody główne w postaci maskotek otrzymali: Noemi Grygiel (kl. 1a), Zuzanna Liptak (kl. 1b), Zuzanna Woźniak (kl. 2a) oraz Magdalena Oleksy (kl. 3a). Postanowiono również przyznać wyróżnienia w formie nagród książkowych następującym uczniom: Aleksandrze Zimoń (kl. 1a), Alicji Staszak (kl. 1b), Hannie Gębczyk (kl. 2a), Franciszkowi Smoleniowi (kl. 2a), Martynie Woźniak (kl. 2b) oraz Przemysławowi Woźniakowi (kl. 3a). Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor Marii Lupy, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.