Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego - dekoracja

Rok szkolny 2021/2022 tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawioną przez księdza proboszcza w intencji uczniów i nauczycieli obu męcińskich szkół. Następnie uczniowie klas 2-8 wraz z wychowawcami skierowali się do swoich sal lekcyjnych, natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego i klas pierwszych udały się na salę gimnastyczną, gdzie miało miejsce spotkanie inaugurujące kolejny rok nauki. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Krzak, który powitał zaproszonych gości w osobach: Posła RP Pana Wiesława Janczyka, wizytatora z Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Pana Adama Skwarło, Wójta Gminy Limanowa Pana Jana Skrzekuta, Pani Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Edyty Król, ks. proboszcza Witolda Machalskiego oraz przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anety Oleksy – Gębczyk. Pan Dyrektor nie zapomniał również o najmłodszych, którzy z entuzjazmem odpowiedzieli na jego powitanie.

W swoim przemówieniu Pan Grzegorz Krzak przybliżył zgromadzonym swoją osobę, następnie odniósł się do rocznicy wybuchu II wojny światowej, prosząc o oddanie minutą ciszy hołdu ofiarom hitleryzmu. W dalszej części spotkania głos zabrali zaproszeni goście, podkreślając gotowość do współpracy z nowym dyrektorem szkoły. Padła również ważna deklaracja o dofinansowaniu hali, która ma powstać przy szkole.

Kiedy uroczystość dobiegła końca, najmłodsi uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.