Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, konkurs czytelniczy ,,Mistrz płynnego czytania’’

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Nie tylko rozweselają, bawią, uczą, wychowują i rozwijają wyobraźnię, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych i tym samym podkreślili, jak istotną rolę pełnią w naszym życiu bajkowi ulubieńcy. Pokazali też, że czytanie pomimo, iż w dzisiejszych czasach jest ,,niemodne’’, to jednak bardzo ważne dla rozwijania dziecięcej fantazji i wyobraźni. Wychowankowie klas 1-3 przygotowali krótką audycję tematyczną oraz quiz sprawdzający znajomość treści wybranych bajek. Czytali także naszym przedszkolakom znane baśnie zachęcając ich do porzucenia komputerów, telewizorów na rzecz czytania książek, które przenoszą nas w pełen niezwykłych przygód i zdarzeń świat. W tym dniu wręczono także nagrody uczestnikom biorącym udział w szkolnym konkursie czytelniczym zatytułowanym Mistrz płynnego czytania”, którego głównym celem było rozwijanie zamiłowania czytelnictwem oraz doskonalenie techniki czytania. W konkursie tym wzięło udział 33 uczniów z klas 1-3 spośród których, po zaciętej rywalizacji, wyłoniono następujących laureatów:

Lena Wróbel ( kl.1a)

Noemi Grygiel (kl. 2a)

Hanna Gębczyk (kl. 3a)

oraz przyznano wyróżnienia dla:

Gabriela Kuźmy (kl. 1a)

Mileny Lachor (kl. 2b)

Kamila Zielińskiego (kl. 3b)

Gratulujemy!!!

Wszystkim uczestnikom i nie tylko życzymy, aby rozwijali swoje umiejętności oraz pasje czytelnicze przenosząc się jednocześnie w świat baśni i bajek, w którym przecież wszystko zdarzyć się może………