11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczciliśmy ten dzień montażem słowno – muzycznym, który przygotowali uczniowie wraz z opiekunami. Motywem przewodnim akademii były słowa: „Niepodległość znaczy wolność”.
Podczas apelu uczniowie przypomnieli sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Występujący recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość. Prezentowane utwory wprowadziły nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku. Donośny, męski głos, który rozbrzmiał podczas „Roty” uważanej za drugi hymn narodowy, był punktem kulminacyjnym i pozwolił „poczuć” ducha narodu polskiego. Ta uroczystość pozwoliła nam na chwilę refleksji w zabieganym życiu. Akademia była piękną lekcją patriotyzmu i historii.
Po montażu słowno- muzycznym punktualnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i przy otwartych drzwiach sal lekcyjnych wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.