Kubusiowi Przyjaciele Natury

Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły, podejmując różnorodne działania prowadzone w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, nie tylko uczyli się, ale również promowali właściwą postawę proekologiczną i prozdrowotną. W ciągu roku szkolnego uczestniczyli w zajęciach tematycznych, w trakcie których poprzez zabawę przyswajali wiedzę na temat dbania o środowisko naturalne, poznawali podstawowe zasady ekologii oraz korzyści płynące ze zdrowego stylu życia, rozwijając przy tym kreatywność i samodzielnie myślenie.

Zwieńczeniem w/w działań była audycja przygotowana przez wychowanków kl. 3b przybliżająca żelazne kanony właściwego postępowania w trosce o przyrodę oraz montaż słowno – muzyczny zaprezentowany przez drugoklasistów promujący zdrowe odżywianie. Młodzi aktorzy słowem, śpiewem i tańcem przestrzegali swoich rówieśników przed skutkami spożywania tzw. ,,śmieciowego jedzenia’’ i zachęcali do porzucenia go na rzecz warzywno – owocowych przekąsek. Przypomnieli też, jakie wartości zdrowotne posiadają niezbędne do życia witaminy i jak ważne, w prawidłowym funkcjonowaniu naszych organizmów, jest ich codzienne dostarczanie.

Mamy nadzieję, że promowanie, utrwalanie i powielanie  właściwych nawyków żywieniowych wśród wychowanków zaowocuje w przyszłości zdrowym trybem życia oraz dobrą kondycją fizyczną