Wyjazd Zespołu Regionalnego Mali Męcinianie do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej

Uczniowie i nauczyciele od zawsze dbali o dobro i honor naszej szkoły. Pandemia nie pozwoliła na wiele przedsięwzięć i wyjazdów. Jednak od tego roku wszystko wznowiło swoją działalność i turystyka od nowa nabrała tempa. 14 czerwca członkowie zespołu regionalnego Mali Męcinianie wraz z księdzem proboszczem Witoldem, panem Władysławem Michurą oraz panią Kingą Lupą wzięli udział w pielgrzymce do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej

„Tu wszystko się zaczęło”, dlatego też Wadowice były pierwszym punktem programu. Nasza młodzież idąc wadowickimi ulicami od samego początku zaczęła zwracać na siebie uwagę przechodniów, którzy chcieli robić sobie z nimi zdjęcia i prosili, by zaśpiewali i zatańczyli przed wejściem do Bazyliki. Na specjalne życzenia przechodniów zespół wykonał kilka pieśni poświęconych św. Janowi Pawłowi II m.in. śpiewając Barkę czy „Moje miasto Wadowice”. Gromkim oklaskom nie było końca, więc zatańczyli jeszcze, za co zostali docenieni i otrzymali od jednej z pań pieniążki na „papieskie kremówki”.

Po udanym występie uczestniczyliśmy w Mszy św., którą w naszej intencji odprawił ksiądz proboszcz, a członkowie zespołu uświetnili Mszę swoim śpiewem i oprawą nabożeństwa.

Kolejnym punktem programu była Kalwaria Zebrzydowska, gdzie naszym przewodnikiem był Ojciec Jacek Janas. Po godzinnym zwiedzaniu udaliśmy się na dróżki kalwaryjskie, by zakończyć pielgrzymowanie. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do busa i udaliśmy się w drogę powrotną. Oczywiście „zahaczając” o restaurację McDonald, która była równie ważnym punktem wycieczki.

W busie towarzyszył nam śpiew i akordeon. Atmosfera była naprawdę wspaniała, dlatego członkowie zespołu już teraz wyrazili chęć na kolejne wyjazdy.