ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

24 czerwca uroczyście podsumowaliśmy rok szkolny 2021/2022. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej celebrowanej przez księdza proboszcza Witolda Machalskiego. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie miała miejsce okolicznościowa akademia. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Pan Grzegorz Krzak, który powitał zaproszonych gości w osobach emerytowanej dyrektor Pani Marii Lupy, sołtysa Pana Stanisława Smędy oraz przedstawicieli Rady Rodziców. W swoim przemówieniu podsumował mijający rok, podkreślając osiągnięcia uczniów i dziękując za trud pedagogiczny nauczycielom.

Była to też okazja do wyróżnienia najzdolniejszych uczniów. W tym roku wyjątkowo statuetkę „Najlepszy z najlepszych” przyznano w trzech kategoriach. W kategorii „Błyskotliwy umysł” nagrodę otrzymała uczennica klasy 8b Martyna Wnękowicz, miano „Osobowość artystyczna” zyskała Anastazja Pałka z klasy 8b, natomiast tytuł „Społecznika aktywisty” przypadł w udziale Jakubowi Kiełbasie z kl. 8a. Po wręczeniu nagród głos zabrali zaproszeni goście, wyrażając swoje uznanie i gratulacje pod adresem uczniów i ich rodziców oraz pedagogów. Zwieńczeniem uroczystości zakończenia roku szkolnego był montaż słowno – muzyczny. Narracja przeplatana muzyką i poezją były rodzajem wdzięczności wobec dyrekcji, nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców. Mijający rok szkolny postanowiliśmy zakończyć z przytupem, w co doskonale wpisał się występ młodszej i starszej grupy zespołu regionalnego „Mali Męcinanie”. Po akademii uczniowie pod opieką wychowawców udali się do klas, aby odebrać świadectwa i życzyć sobie udanych wakacji.