„Z Gwiazdą i Turoniem”

W piątek 16 grudnia przedstawiciel naszej szkoły odebrał w sądeckim Pałacu Młodzieży nagrodę dla szkolnej grupy kolędniczej za zajęcie II miejsca w III Regionalnym Przeglądzie Grup Kolędniczych „Z Gwiazdą i Turoniem”. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli Stowarzyszenie Miłośników Zespołu „Sądeczoki” oraz Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Konkurs miał na celu promowanie dokonań artystycznych dzieci i młodzieży inspirowanych twórczością regionu oraz kultywowanie dawnych zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, takich jak kolędowanie oraz tworzenie tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych. Stąd też dwie kategorie konkursu: plastyczna, dotycząca ozdób oraz artystyczna związana z prezentacją dawnych kolęd czy pastorałek bądź też scenek rodzajowych, nawiązujących do Bożego Narodzenia, wzbogaconych odpowiednią scenografią. Nasza grupa kolędnicza w składzie: Wiktor Lupa, Marcin Krzyżak, Karol Krzyżak, Filip Mól, Szymon Dudzik, Maksymilian Wastag, Oskar Frączek i Przemysław Woźniak nagrodzona zastała za gwarowe wykonanie pastorałek oraz prezentację tradycyjnej szopki. Gratulujemy uczniom oraz opiekunom. Sukces ten, mamy nadzieję, przyczyni się do większego zaangażowania w kultywowanie rodzimych tradycji.