Bóg się rodzi…….

W czystym spojrzeniu

W codziennym trudzie

W naszym zmęczeniu

W znaku przyjaźni i pojednania

W modlitwie siostry

W pracy kapłana

W nauczyciela cichym mozole

W fabryce

W biurze

W kuchni

W uśmiechu dziecka

W natchnieniu artysty

W bezsennej nocy ciężko chorego

W czuwaniu matki nad dziecka kołyską

– rodzi się Chrystus

Jak tamtej nocy- zstępuje z nieba

Tylko przyjmować Go sercem gorącym ciągle od nowa

uczyć się trzeba……

Magdalena Ponichter

22 grudnia w naszej szkole można było już poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Okolicznościowy wystrój sal i korytarzy, odświętne stroje, wigilie klasowe, wzajemne życzenia, łamanie się opłatkiem oraz kolędowanie wprowadziły całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój.

Ponadto uczniowie klas trzecich uświetnili ten dzień, prezentując przedstawienie o tematyce nawiązującej do historii związanej z przyjściem na świat Zbawiciela. Aktorski kunszt młodych wychowanków, piękny śpiew kolęd i pastorałek przy wtórze melodii przygrywanych przez uczniów klas ósmych: Alicję, Oliwię, Wiktorię, Emilię, Ewelinę, Seweryna, Jana i Szymona pozwolił przenieść się widzom w czasy narodzenia Bożej Dzieciny, przypominając istotę Jego przyjścia na świat.

W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, na ręce pana dyrektora Grzegorza Krzaka, złożyli najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Również pan Dyrektor przekazał gorące życzenia zdrowia, obfitości łask od Bożej Dzieciny, ciepłej i rodzinnej atmosfery podczas wspólnego biesiadowania oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom.

Oby spełniły się najskrytsze pragnienia, a w sercach zagościła radość, otucha oraz nadzieja na to, że gwiazda Boża rozbłyśnie, opromieniając każdego z nas i nigdy, przenigdy nie zgaśnie.

Wesołych Świąt!!!