Świąteczna odsłona „Laboratoriów przyszłości”

Grudzień jest miesiącem, w którym nie tylko z utęsknieniem oczekujemy na Święta Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim znajdujemy wiele radości
w samych przygotowaniach do ich celebrowania.

Nie dziwi zatem fakt, że uczniom, którzy spędzają czas w naszej szkolnej świetlicy, również udzielił się ten przedświąteczny nastrój. Postanowili zatem wykorzystać swój potencjał, z zapałem włączając się w czynności przygotowawcze. Na zajęciach w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” zabrali się do dzieła, wykonując ozdoby choinkowe z wykorzystaniem włóczek i innych materiałów tekstylnych. Wychowankowie, wiedząc, że sporządzone przez nich rękodzieła będą przeznaczone na szkolny kiermasz świąteczny, chętnie zaangażowali się w proces twórczy. Zależało im więc na tym, aby były one oryginalne oraz kunsztownie zrobione. Nasze prace, wystawione na stoisku, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Błyskawicznie znajdowały nabywców, co było dużym, aczkolwiek miłym, zaskoczeniem oraz motywacją do wykonywania kolejnych ozdób.

W czasie zajęć można było zaobserwować, jak wiele przyjemności znajdują uczniowie mogący dać upust swojej pomysłowości w procesie twórczym. Satysfakcja z dobrze wykonanej pracy, której przyświecał szczytny cel, była dla nich największą nagrodą za włożony w nią wysiłek. Wspólne działania, wzajemna pomoc i dzielenie się dobrem poprzez wykorzystanie talentu wyzwoliły nie tylko najgłębsze pokłady pozytywnych emocji. Sprawiły także, że ten właściwie wykorzystany czas, nadał obchodom świątecznym prawdziwą wartość.