Witamy Wiosnę!!!

,,Krokusy, krokusy wystawiają uszy
bo już wiatr wiosenny na koncert wyruszył.
Krokusy, krokusy wystawiają uszy
na wiosenne plotki, na wiosenne głosy
bo już coraz głośniej dookoła o wiośnie.”

W dniu 21 marca następuje zrównanie dnia z nocą. Ten dzień uważany jest za początek wiosny. Najpierw zakwita leszczyna, a potem inne drzewa i krzewy. Rozwijają swoje płatki przylaszczki i przebiśniegi. Powracają ptaki, chociaż jest jeszcze chłodno i czasem pada śnieg.

Te i inne zjawiska przyrodnicze możemy już obserwować w najbliższym otoczeniu. To znak, że na dobre chce do nas zawitać wiosna. Zapewne zagościła w pierwszym dniu swojego panowania w progach naszej szkoły. Już od samego rana można było poczuć jej powiew: zapach przyniesionych przez dzieci kwiatów i gałązek wierzbowych unosił się w powietrzu. Uczniowie też przeszli małą metamorfozę, gdyż byli ubrani w stroje, na których królowały wiosenne barwy oraz kwiaty. Ponadto podręczniki, zeszyty i przybory szkolne tym razem były zapakowane nie do plecaków czy tornistrów, ale w nietypowe pojemniki, torby, czy koszyki. Pomysłowość uczniowska przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Również sale lekcyjne i korytarze przyozdobione były portretami Pani Wiosny własnoręcznie wykonanymi przez dzieci w ramach realizowanej w kl.1-3 innowacji pedagogicznej.
Ten radosny dla nas dzień rozpoczęliśmy od tematycznej audycji przygotowanej przez wychowanków klas trzecich. Nie zabrakło śpiewu piosenek, zabaw, konkursów( recytatorski i plastyczny) nawiązujących tematyką do jakże uroczej pory roku, jaką jest wiosna. Przy tej okazji należy też wspomnieć, że 21 marca to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z wszystkimi osobami obarczonymi w/w niepełnosprawnością uczniowie klas młodszych założyli kolorowe skarpetki nie do pary.
Mamy nadzieję, że wiosna zagościła u nas na dobre i już wkrótce, oprócz nieśmiałych zwiastunów, przyroda wybuchnie feerią barw. A na naszych licach coraz częściej będzie gościł uśmiech i zachwyt wyrażający się w słowach: „Wiosna! Ach, to ty?!”