Szkoła promująca zdrowie

25 września drugoklasiści, w ramach realizacji w naszej szkole programu Szkoła Promująca Zdrowie, udali się do pobliskiego warzywniaka, aby zakupić zdrowe przekąski, soki, warzywa, czy owoce tak bardzo potrzebne w naszej codziennej diecie. Produkty te następnie ochoczo wykorzystali do przygotowania na zajęciach drugiego śniadania, podczas którego nie zabrakło rozmów na temat zdrowego odżywiania, właściwości odżywczych zakupionych produktów i ich pozytywnego wpływu na nasze życie oraz samopoczucie. Uczniowie w tym dniu poznali również piramidę zdrowia, wykonali zadania edukacyjne ukierunkowane na doskonalenie umiejętności niezbędnych do podejmowania działań na rzecz zdrowia.

Cieszy fakt, że dzieciaki wykazały spore zainteresowanie tematyką właściwego odżywiania, aktywnie uczestniczyły w realizacji przydzielonych zadań oraz zobowiązały się do wzmacniania własnej kondycji fizycznej.