Dzień Matki w klasach I – III

„Kochana Mamusiu! Tak myślę, że przecież ten dzień była dla Ciebie jedyny na świecie. Na ręce mnie wzięłaś, ze szczęścia płakałaś i nigdy już potem spokojnie nie spałaś”
Dzień Matki jest dniem niezwykle ważnym w polskiej tradycji. W naszym kraju obchodzony jest 26 maja, ale na całym świecie daty te różnią się od siebie. Jednakże, jednoznacznie można stwierdzić, że święto to jest jednym z najważniejszych dni w ciągu roku.
Początki obchodów Dnia Matki sięgają już starożytności, kiedy to szczególnie wielbiono matki- boginie. Odbywały się wtedy uroczystości dzięki, którym liczono na przychylność ze strony bogów. W późniejszych czasach obchodzenie tak ważnego dnia zanikło.

W Europie historia tego święta sięga XX wieku i towarzyszą mu różne tradycje i zwyczaje. W polskich szkołach i przedszkolach z okazji uroczystości wszystkich mam odbywają się przedstawienia, dzieci samodzielnie wykonują laurki i prezenty aby okazać miłość i wdzięczność za każdy dzień. Również w naszej szkole odbywają się przygotowania do tak ważnego dnia. Uczniowie klas I-III w ramach zajęć innowacji przygotowali drobne upominki dla swoich mam. Każdy prezent został przygotowany z należytą starannością oraz jest wypełniony bezinteresowną miłością dziecka. Uczniowie z bardzo dużym zaangażowaniem tworzyli upominki, gdyż chcieli okazać wdzięczność.
W tak szczególnym dniu, cała społeczność szkolna życzy wszystkim Mamom dużo uśmiechu i radości. Aby każdy dzień przynosił tylko dobre chwile. Życzymy wielu lat w zdrowiu i miłości, jednocześnie dziękujemy za cały trud wychowania oraz bezwarunkową miłość, którą nas darzycie.