Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy święto kreatywności , czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych tworzą prace plastyczne , których motywem przewodnim jest kropka.

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. “The Dot”, autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci- Petera H. Reynoldsa. Historia stała się tak popularna, że zainspirowała do stworzenia w 2008r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej pani uczącej plastyki poznała i uwierzyła w swój talent oraz możliwości.

Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności i odkrywania talentów. Podczas zajęć powstają wyjątkowe oraz niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki, a także dzieci mają okazję zaprezentować swoje talenty czy zainteresowania.