Spotkanie z policjantem w klasach I-III

W dniu 25 września uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mieli przyjemność uczestniczyć w pogadance na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, którą przeprowadził przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Spotkanie było jednym z wielu działań realizowanych  w ramach Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego szkoły i miało na celu przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się na ulicy, prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz właściwego zachowana się w przypadku spotkania z nieznajomymi. Nasz Gość zwrócił również uwagę na zagrożenia czyhające na dzieci w świecie wirtualnym. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodych słuchaczy, którzy bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania wykazując się obszerną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dziękujemy Panu Policjantowi za poświęcony czas oraz wartościowe wskazówki i żywimy nadzieję, że wiedza teoretyczna znajdzie praktyczne zastosowanie w codziennym życiu naszych wychowanków.