Spektakle teatralne grupy Eden

 W bieżącym roku szkolnym dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas 1-3 mieli możliwość obejrzenia, a także czynnego uczestnictwa w pięciu spektaklach teatralnych grupy Eden. Tytuły kolejno przedstawianych inscenizacji teatralnych to: ,,Najpiękniejszy Prezent”, ,,Najlepszy Przyjaciel”, ,,Prawdziwy Skarb”, ,,Ukryte Bogactwo”, ,,Samotny Bogacz”.

W każdej z tych opowieści przewijała się m.in. tematyka dobra walczącego ze złem, miłości do bliźniego, przyjaźni, szacunku, wolności, sprawiedliwości, czy otwartości na pomoc drugiemu człowiekowi.

Najmłodsi odbiorcy sztuki, po każdym spotkaniu z grupą Eden, wynosili ze sobą piękne lekcje dotyczące głównie nabywania umiejętności interpersonalnych. Dowiadywali się niejednokrotnie, co w życiu jest najważniejsze, jakimi wartościami należy się kierować, aby być szczęśliwym i spełnionym. Jakimż zaskoczeniem była dla niektórych wiadomość, że szczęście w życiu to nie tylko dobra materialne, ale przede wszystkim właściwa relacja z drugim człowiekiem, zwłaszcza z rodziną, miłość najbliższych, otoczenie opieką tych słabszych, często bezradnych osób. Wpatrując się w role głównych bohaterów uczniowie nie raz, nie dwa utożsamiali się z nimi. Nabrali przekonania, że im samym też zdarza się popełniać różne błędy w swoim życiu. Ważnym jest jednak, aby umieć się do nich przyznać, naprawić je i wyciągnąć na przyszłość odpowiednie wnioski.

Żywimy głęboką nadzieję, że cykl spotkań z w/w grupą teatralną był dla dzieci prawdziwą lekcją o życiowych wartościach, stanowiących fundamentalne zasady, które kształtują nasze zachowania, sposób myślenia i podejmowane decyzje.