Warsztaty bożonarodzeniowe

W piątek, 18 grudnia, korytarze Zespołu Szkół n1 im. Św. Jana Pawła II w Męcinie od samego rana rozbrzmiewały świątecznymi kolędami i pachniały piernikami. Samorząd Uczniowski zorganizował Warsztaty Bożonarodzeniowe dla uczniów i rodziców. Wszystkie lekcje miały dzisiaj związek ze Świętami Bożego Narodzenia – na matematyce dzieci ćwiczyły znajomość ułamków na makowcach, z przyrody poznawały różnicę pomiędzy jodłą a świerkiem, na języku polskim czytały fragmenty opisów świąt w literaturze, a na historii uczyły się o pochodzeniu choinki.

W ramach innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego uczniowie przedstawili prezentację zwyczajów świątecznych w Niemczech (klik). Przygotowaliśmy również warsztaty zdobienia kartek świątecznych, dekorowania pierników i śpiewania kolęd.

Dzisiaj także wszystkie klasy zapakowały swoje „szlachetne paczki”, którymi chcą się podzielić z innymi. 20 paczek dotrze przed świętami do rodzin potrzebujących wsparcia.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za ich pomoc w zorganizowaniu tego dnia!

Zdjęcia z tego wydarzenia na Naszym Facebooku KLIK.