Podsumowanie projektu  „Kubusiowi przyjaciele Natury”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III  dołączyli do XVI edycji  ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Ma on na celu budowanie szacunku do roślin i zwierząt, wdrażanie zasad ochrony środowiska, zasad segregacji odpadów i recyklingu, wyjaśnienie tego skąd biorą się zmiany klimatyczne i tego, dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz aktywnie spędzać czas w zgodzie z naturą. W ciągu całego roku cyklicznie odbywały się prelekcje, pogadanki, spacery mające na celu obserwację i obcowanie z przyrodą, dostrzeganie jej walorów i problemów. Autorzy programu przygotowali również dla uczniów bogatą ofertę materiałów edukacyjnych, m. in. filmy, piosenki, audiobooki oraz scenariusze zajęć z pomysłowymi propozycjami różnorodnych aktywności, które wykorzystywane były jako pomoce dydaktyczne w czasie lekcji.  Po zrealizowaniu projektowych zadań uczestnicy otrzymali Certyfikat Kubusiowych Przyjaciół Natury.