Podsumowanie konkursu „ Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”

17 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pt. „ Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” zorganizowanego przez KRUS pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konkurs ten skierowany był do uczniów wiejskich szkół podstawowych. Stanowił działanie prewencyjne na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Jego celem było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadaniem uczestników było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym w gospodarstwie wiejskim.

W naszej szkole, w w/w konkursie wzięło udział 17 uczniów, którzy wykazali się artystycznym talentem, oryginalnością i pomysłowością wykonania prac. Wysiłek ten nagrodzony został dyplomami oraz upominkami w postaci m.in. puzzli, długopisów, czy smyczy, które wręczył uczestnikom dyrektor szkoły Pan Grzegorz Krzak. Komisja na etapie regionalnym wyróżniła pracę Mileny Dudzik z klasy 1A. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowych oraz bezpiecznych wakacji.