Warsztaty „SZPITALNY DOMEK”

W ostatnim czasie uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach biblioterapeutycznych „Szpitalny Domek”. Klasa IB uczestniczyła w takich warsztatach na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Męcinie w ramach projektu „Oswajanie przez bajanie. Leki z bibliotecznej apteki”. Prowadząca zajęcia p. Karina Gamoń, która na co dzień pracuje jako położna odwiedziła również naszą szkołę i w bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom edukacji wczesnoszkolnej tematykę związaną z pobytem w szpitalu. Pani Karina zaprezentowała kilka wierszy opowiadających m. in. o naszych organach wewnętrznych czy sprzętach medycznych,  pochodzących z cyklu książeczek terapeutycznych, których jest autorką. Największym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia praktyczne. Uczniowie mieli okazję dotknąć profesjonalnych przedmiotów medycznych, a także wcielić się w rolę lekarza i pielęgniarki i pod kierunkiem p. Kariny wykonać proste zabiegi  medyczne np. założyć opatrunek czy podpiąć kroplówkę. Warsztaty dostarczyły uczestnikom wielu cennych informacji i doświadczeń, pozwoliły przełamać swoje lęki związane z pobytem w szpitalu. Uczniowie serdecznie dziękują za tę wyjątkową lekcję i obiecują być zawsze dzielnymi pacjentami.