Prelekcja na temat zasad prawidłowej segregacji śmieci- spotkanie z przedstawicielką firmy „ Empol”

W piątek 14 czerwca uczniowie klas pierwszych oraz drugich uczestniczyli w prelekcji na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów. O recyklingu, utylizacji zebranych odpadów i kompostowaniu opowiadała przedstawicielka Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Empol. Uczniowie zobaczyli prezentację na temat kolejnych etapów zbiórki odpadów, ich przetwarzania i wykorzystania. Dowiedzieli się m.in. że rocznie  wytwarzamy ok. 12,5 mln ton odpadów co zajmuje ok. 840 boisk piłkarskich do wysokości bramki. Statystycznie każdy Polak zaś produkuje ok. 325 kg śmieci. W krótkim quizie wiedzy powtórzyli swe wiadomości dotyczące zasad segregowania odpadów dostając w nagrodę słodką firmową krówkę Empolu oraz oglądając krótki film na podsumowanie. Dziękujemy za spotkanie.