KONKURS WOKALNY „WIOSENNO-LETNIE DŹWIĘKI”

„Muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie”/Jimmy Page

Dnia 13 czerwca odbyło się wręczenie nagród, dla zwycięzców i uczestników konkursu wokalnego „Wiosenno-letnie dźwięki”. Wzięło w nim udział 10 dzieci, z młodszych grup przedszkolnych (grupa Sarenki i grupa Tygryski). Celem konkursu było: rozwijanie uzdolnień muzycznych, wyłonienie talentów dzieci, rozwijanie wiedzy na temat pór roku, promowanie aktywności twórczej wśród dzieci. Przedszkolaki wykazały się zdolnościami wokalno-aktorskimi, a nadesłane nagrania ujawniły młode talenty. Dzieci włożyły ogrom wysiłku, ucząc się na pamięć piosenek o tematyce wiosenno-letniej, przygotowując niekiedy własną aranżację utworów, a nawet dekorację, która stanowiła wspaniałe tło podczas występu.

Komisja brała pod uwagę trafność doboru repertuaru, warunki głosowe, interpretację utworu, ogólne wrażenia artystyczne. Poziom wszystkich wykonów był bardzo wysoki, co skłoniło do uhonorowania wszystkich uczestników i obdarowania ich nagrodami.
Wśród laureatów znaleźli się:
I miejsce: Hanna Wójcik
II miejsce: Lena Siciarz
III miejsce: Adam Tobiasz
Wyróżnienie specjalne: Magdalena Pawlik
Wyróżnienia: Helena Rapacz, Zuzanna Staniszewska, Julia Oleksy, Julia Górka, Filip Lupa, Wiktor Uryga.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!