„Toruńskie pierniki – najlepsze na świecie smakołyki…”

1. kwietnia członkowie innowacji pedagogicznej ”Szlakiem polskich legend” zaprezentowali społeczności szkolnej oraz rodzicom przedstawienie pt. „Toruńskie pierniki”. W wierszowanej formie uczniowie opowiedzieli historię mistrza Bartłomieja, jego córki Katarzynki oraz czeladnika Bogumiła, który wypiekał najlepsze pierniki w całym Toruniu. Legenda zdradzała również recepturę wypieku tych smakołyków, które podobno pochwalił sam król.

Młodzi aktorzy z przejęciem wcielili się w przydzielone im role – na scenie, oprócz głównych bohaterów, pojawili się m. in. królowa krasnali, pszczółka oraz przekupki. Uczniowie zadbali o odpowiednie stroje, rekwizyty, całości zaś dopełniła scenografia przedstawiająca wnętrze piekarni oraz toruńskie kamienice. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę „Pyszne pierniki”, a następnie zaprosiły oglądających na degustację tychże smakołyków. Występ małych artystów został nagrodzony gromkimi brawami.