Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniu 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, w obchody którego włączyły się dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 szkoły podstawowej. Uczniowie z wszystkich grup wiekowych uczcili święto przebierając się za ulubionych bajkowych bohaterów.

Ten wyjątkowy dzień był okazją do wspólnego słuchania bajkowej literatury oraz zachęcania do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Również na szkolnych korytarzach oraz w salach lekcyjnych można było spotkać bohaterów lubianych przez dzieci postaci z bajek i baśni.

Ponadto uczniowie klas drugich, przygotowali audycję radiową związaną z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, a także zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Występ został nagrodzony gromkimi brawami i sprawił, że w szkole zapanowała magiczna, bajkowa atmosfera.