OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA DZIECI UCZA RODZICÓW

Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie przystąpili do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Akcja – organizowana przez Centrum Rozwoju Lokalnego – skierowana jest do wszystkich przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji.

W ramach tej akcji uczniowie klas 1-3 każdego miesiąca realizują tematykę związaną z bezpieczeństwem, ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. 6 marca realizowany był kolejny blok tematyczny dotyczący ekologii. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym, na którym nauczycielka naszej szkoły, będąca miłośniczką pszczół, przedstawiła, na czym polega praca pszczelarza. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają podstawowe akcesoria pszczelarskie, założyć strój pszczelarza, a także obejrzały film z pasieki pani Beaty. Dzięki temu spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, że pszczoła to owad wyjątkowy i na swój sposób doskonały. W trakcie lekcji poznali te małe owady, a także dowiedzieli się jak wielki jest wpływ pszczół na nasze życie. Podsumowaniem lekcji była nauka wiersza „Zmartwienie pszczoły” oraz wykonanie specjalnego zadania przygotowanego przez organizatora akcji, które dzieci zabrały do domu w celu zachęcenia rodziców do rozmowy na temat poruszany podczas lekcji.