Bóg widzi śmierć inaczej niż my. My widzimy ją jako ciemny mur,
Bóg – jako bramę.
Walter Flex

Z głębokim żalem informujemy, że nasz ks. Proboszcz Antoni Piś odszedł do wieczności. Odszedł w dniu 16 października, kiedy obchodzimy pamiątkę wyboru patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Odszedł do Domu Ojca ten, który był dla nas uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej
nr 1 w Męcinie jak ojciec, troszcząc się o nas, okazując życzliwość, dzieląc się dobrym słowem, gestem. Będzie nam brakowało Jego pogodnego uśmiechu, duchowego wsparcia, a nade wszystko człowieka, który zawsze miał na celu dobro bliźniego.

W osobie ks. Antoniego Pisia żegnamy kapłana, który z wielkim zaangażowaniem i żarliwością pełnił swoje obowiązki. Żegnamy wychowawcę wielu pokoleń dzieci i młodzieży. Żegnamy człowieka o łagodnym charakterze, a przede wszystkim wielkim sercu.

Rozstajemy się z osobą, która pragnęła zaszczepić w nas miłość do Boga
i piękna. Ksiądz proboszcz pasjonował się fotografią. Utrwalał chwile, każda była ważna i znacząca, tak jak fotografowany człowiek, obiekt czy miejsce. Ilość wykonanych zdjęć świadczy o tym, że pragnął upamiętnić każdego z nas, każdą wspólną chwilę, zatrzymać choć na moment bezlitosny czas.

W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy za drogę, którą dane nam było razem przebyć. Dziękujemy za przykład życia, świadectwo wiary, otwartość oraz zauważanie wszystkich z osobna. Zapewniamy, że tak jak ksiądz proboszcz nosił w sercu każdego z nas, tak i my  na zawsze zachowamy w pamięci i sercach naszego duchowego przewodnika, opiekuna, ojca.