Dzień Ziemi 2024

Dzień Ziemi to jedno z największych międzynarodowych świąt ekologicznych. W tym roku obchodzono je na świecie już po raz pięćdziesiąty trzeci. Również w naszej szkole z tej okazji, uczniowie klasy 5 przypomnieli nam , co możemy zrobić dla naszej Ziemi i jak zadbać o nią. Piątoklasiści przypomnieli, jak dużą bolączką współczesnego świata  są ogromne ilości tworzyw sztucznych i to właśnie problem nadmiernej ilości plastiku i znikome jego przetwarzanie  było przewodnim motywem tegorocznego święta w naszej szkole.

Podczas apelu  uczniowie przypomnieli  również podstawowe zasady ekologicznego postępowania i zwrócili uwagę na to ,że w skali świata tylko 9% używanego przez nas plastiku jest poddawane recyklingowi. Zaapelowali, by każdy z nas czuł się odpowiedzialny za nasz dom – Ziemię.