Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r. z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zalecanych przez GIS i MEN.

O godzinie 8.00 – Msza św. w kościele parafialnym (uczniowie przychodzą bezpośrednio z domu). W drodze do kościoła i do szkoły uczniowie klas 0 i klas  I-III  znajdują się pod opieką rodziców.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, nie będzie ogólnego uroczystego rozpoczęcia na sali gimnastycznej.

Na podstawie zaleceń GIS dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych wchodzą do budynku szkoły wraz z jednym opiekunem, który ma  obowiązek dezynfekcji rąk przed wejściem  oraz przebywania w szkole w  maseczce zasłaniającej usta i nos. Uczniowie pozostałych klas wchodzą do szkoły samodzielnie, bez Rodziców. W częściach wspólnych, na korytarzach szkolnych maseczki obowiązują również uczniów.

Po przyjściu do budynku szkoły dalsza część uroczystości, zorganizowana będzie w podziale na dwie grupy:

• dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych zgromadzą się w sali gimnastycznej, gdzie odbędzie się krótka uroczystość inauguracji. Po jej zakończeniu odczytana zostanie lista dzieci z oddziałów przedszkolnych z podziałem na poszczególne oddziały oraz podane zostaną listy z podziałem dzieci z klas pierwszych.
  • uczniowie  z klas 2 – 4 wchodzą wejściem od strony górnego boiska szkolnego (wejście nr 2), uczniowie klas 5 – 8 – głównym wejściem do szatni (wejście nr 1), a następnie przechodzą wraz z wychowawcami do wyznaczonych sal lekcyjnych:

Klasa 2a – sala 54

Klasa 2b – sala 59

Klasa 3a – sala 52

Klasa 3b – sala 55

Klasa 4 – sala 48

Klasa 5 – sala 42

Klasa 6 – sala 56

Klasa 7a – sala 38

Klasa 7b – sala 45

Klasa 8a – sala 40

Klasa 8b – sala 39

Zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS i MEN do szkoły przychodzą tylko uczniowie i opiekunowie zdrowi, bez objawów chorobowych i nieprzebywający na kwarantannie. W szkole proszę nie przebywać na korytarzu, tylko bezpośrednio wejść do sali, a po odbytym spotkaniu udać się do najbliższego wyjścia.