Happening antysmogowy

Nasza szkoła od zawsze wykazywała się troską o środowisko w którym żyje. Z tej racji też uczniowie klas 7 w ramach zajęć z plastyki przygotowali happening, w trakcie którego dali wyraz swojemu zatroskaniu o czystość powietrza w naszej miejscowości oraz chcieli upowszechnić wśród mieszkańców pozytywne zachowania przyjazne środowisku.

28 października maszerowali drogami Męciny w barwnym korowodzie, niosąc przygotowane przez siebie hasła antysmogowe takie jak: „Świat zadymiony ma same złe strony”, „Stop Smog”, „Czyste powietrze wokół nas”, „Nie pal śmieci, bo smog leci” i inne teksty propagujące ochronę środowiska i troskę o zdrowie swoje i innych. Podczas spaceru uczniowie nie tylko zbierali śmieci, ale też zachęcali mieszkańców naszej wioski do wspólnej troski o czystość powietrza. Napotkane na drodze osoby z uśmiechem i aprobatą przyjęły inicjatywę naszych uczniów i pogratulowali im pomysłu oraz chęci.