ZAJĘCIA REKREACYJNO – INTEGRACYJNE NA OBIEKTACH SANKOLANDII W MUSZYNIE

25 marca uczniowie klas siódmych i ósmych, będąc w Muszynie, gdzie znajduje się Sankolandia, mieli okazję przeżyć niezwykłą przygodę. Miejsce to jest istnym rajem dla fanów śnieżnych rozrywek. Znajdują się tam tory saneczkowe o łącznej długości aż 5 km! Wyjazd na Kotylniczy Wierch, przynajmniej za pierwszym razem, jest równie emocjonujący, co zjazd na sankach. Na górę wywożą saneczkarzy ogromne ciągniki doposażone w platformy i przyczepki do przewozu pasażerów. Zjazdy ze śnieżnych pagórków to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, o czym zapewniają i co gwarantują obecni na miejscu opiekunowie. Nasz wyjazd był możliwy dzięki zaproszeniu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orkan” w Marcinkowicach i w pełni finansowany przez Fundację „Pomyśl o Przyszłości” oraz firmę Fakro. Natomiast UKS „Orkan” w Marcinkowicach zapewnił nam także opiekę instruktorów saneczkarstwa współpracujących z Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych. Na ręce Pana Mariusza Jopa, który był koordynatorem całego wydarzenia, jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania za doskonałą organizację oraz możliwość przeżycia wielu miłych i niezapomnianych wrażeń.