„Bądźmy eko…”

Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne, to jedno z podstawowych założeń polityki oświatowej państwa do realizacji w bieżącym roku szkolnym.  Nasza szkoła podejmuje różnorodne działania na rzecz kształtowania u uczniów pożądanych postaw oraz zachowań proekologicznych.

W związku z obchodami Dnia Ziemi zorganizowano konkurs ekologiczny poprzedzony cyklem zajęć. Ich  głównym celem było zachęcenie uczniów do podejmowania działań  na rzecz ochrony środowiska oraz zapobiegających jego degradacji. Uczestnicy  dyskutowali  na temat współczesnych zagrożeń przyrody, wypracowali przykłady lokalnych działań na rzecz środowiska. Nabrali również przekonania, że pożądane efekty w zakresie działań proekologicznych są możliwe tylko dzięki aktywnej współpracy na wielu płaszczyznach.  Laureaci szkolnego konkursu ekologicznego:

I miejsce Rita Lachor kl.7b

II miejsce Wiktoria Woźniak kl. 7a

III miejsce Anastazja Pałka kl. VIIIb   Liliana Gawlik kl. VIIIa

Na uwagę i uznanie zasługuje fakt, że uczennica naszej szkoły Wiktoria Woźniak z klasy 7a została laureatką I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym. Natomiast uczennica Anastazja Pałka uczestniczyła w „Konsultacjach dla Młodych” zorganizowanych przez Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem działającą przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem konsultacji było współtworzenie strategii działań państwa polskiego w zakresie ekologii i klimatu