Konkurs o św. Janie Pawle II z naszym udziałem

17 maja miało miejsce uroczyste rozdanie nagród w I Diecezjalnym Konkursie o św. Janie Pawle II pod hasłem: „Jan Paweł II – orędownik pokoju”. Do wzięcia udziału w tej inicjatywie zostały zaproszone wszystkie szkoły z diecezji tarnowskiej noszące imię Papieża Polaka. Podsumowanie konkursu odbyło się w Zespole Szkół w Zabawie – siedzibie organizatora. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: literackiej. plastycznej i muzycznej oraz w trzech przedziałach wiekowych od nauczania początkowego po szkoły średnie. Uroczystość uświetnił swoją obecnością ks. biskup Stanisław Salaterski, który wygłosił krótkie okolicznościowe przemówienie, wyrażając podziw dla utalentowanej młodzieży, a zarazem uznanie dla inicjatywy.

Oprócz Jego Ekscelencji księdza biskupa wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, kustosz sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny ks. Zbigniew Szostak, a także ks. Marcin Baran dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Biskupiej w Tarnowie. Ogłoszenie wyników z poszczególnych kategorii i wręczenie nagród przez honorowych gości poprzedzał za każdym razem krótki komentarz przewodniczących komisji na temat ilości prac, ich wartości merytorycznej oraz kunsztu artystycznego. Z ust jury padło wiele pochwał i słów podziwu pod adresem dzieci i młodzieży. Uplasowani na pierwszym miejscu uczniowie prezentowali swoje prace lub wykonywali utwory muzyczne przy akompaniamencie nauczycieli – opiekunów. Była to prawdziwa uczta dla ducha, której patronował św. Jan Paweł II.

Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Smoleń. Uczennica klasy 7 b otrzymała wyróżnienie i nagrodę w konkursie literackim. Polegał on na opisie jednego ze zdjęć przedstawiających Papieża Polaka. Cieszy nas bardzo sukces Oli i pozwala żywić nadzieję, że św. Jan Paweł II zawsze będzie wzorem i autorytetem dla kolejnych pokoleń.