„Z książką mi do twarzy” – podsumowanie konkursu

18 maja br. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu literacko-fotograficznego pod hasłem „Z książką mi do twarzy.” Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów i obejmował dwie kategorie prac: Żywą okładkę, w której należało wykonać autorską fotografię inspirowaną wybraną książką, oraz Sleeveface, czyli odpowiednio dobraną kompozycję zdjęcia i aranżację tła, czego efektem jest złudzenie zespolenia fotografowanej postaci z graficznym motywem okładki książki.

Na konkurs przesłano niemal trzydzieści zdjęć. Poziom wykonania większości fotografii był naprawdę imponujący. Po wielokrotnym przejrzeniu prac przyznano cztery główne nagrody i sześć wyróżnień.  Nagrody z rąk Pana Dyrektora Grzegorza Krzaka otrzymali: Patryk Dudczyk (kl. 1a), Aniela Kaźmirak (kl. 1a), Maja Lachor (kl. 2b) oraz Milena Jamer (kl. 5). Wyróżnienia natomiast przyznano: Antoninie Kaptur (kl. 1a), Nadii Wróbel (kl. 2b), Dawidowi Oleksemu (kl. 3b), Magdalenie Oleksy (kl. 4), Dominice Wiewiórze (kl. 4) oraz Annie Cynar (kl. 6). Z uwagi na fakt, że wykonanie fotografii konkursowych wymagało wiele pracy pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży za zaangażowanie, jednocześnie gratulujemy pomysłowości. Dyrekcji szkoły zaś dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu podsumowania konkursu i ufundowanie nagród.