Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła realizowała zadania zawarte w projekcie przyjętym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach kolejnej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jednym w założeń oraz wymogiem organizatorów było spotkanie autorskie. W związku z tym, że na organizację tego punktu nie można było przeznaczyć środków otrzymanych w ramach programu, biblioteka szkolna, korzystając z faktu, iż okres pandemii zmienił sposób aranżowania spotkań grupowych, zorganizowała takowe z autorem lektury „Cukierku, ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem w formie on-line.

Wydarzenie, w którym udział wzięli uczniowie klas 1-3miało miejsce 19.05.2022r. Dzieci mogły wysłuchać opowieści pisarza za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Uczniowie przede wszystkim dowiedzieli się, w jaki sposób przebiega proces pisania książki: od powstania pomysłu, poprzez proces wydawniczy, aż do trafienia na półkę w księgarni. Pan Cichoń podzielił się również z dziećmi swoją pasją do pisania, zachęcając do własnej twórczości literackiej. Ponadto pisarz opowiadał uczniom, skąd wziął się pomysł na kota Cukierka – głównego bohatera jego książek. Okazało się, że seria o psotnym kocie powstała, ponieważ autor szukał sposobu, by nakłonić do czytania starszego syna Marcela. Miał nadzieję, że chłopiec chętnie przeczyta opowieść o sobie i swoim ukochanym zwierzaku. Przygody Cukierka i jego rodziny są zatem inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Atrakcją dla uczestników spotkania było niewątpliwie zobaczenie Cukierka, który przez chwilę pojawił się na ekranie. Nie zabrakło również odpowiedzi autora na pytania przygotowane wcześniej przez dzieci.

Mamy nadzieję, że to spotkanie, a także książki z imienną dedykacją zachęcą najmłodszych do czytania. A kto wie, może w przyszłości niektórzy zechcą pójść w ślady pisarza…