ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Inauguracja nowego roku szkolnego to doniosłe wydarzenie, zwłaszcza dla uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę. Zwyczajowo rozpoczęliśmy go od Mszy świętej sprawowanej w intencji dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów. Pokrzepieni na duchu udaliśmy się do szkoły, aby wziąć udział w uroczystej akademii. Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Grzegorz Krzak, który w swoim przemówieniu, oprócz zaznajomienia zgromadzonych z kierunkami polityki oświatowej w bieżącym roku szkolnym, poinformował również o dwóch ważnych inwestycjach – rozpoczęciu budowy hali sportowej oraz gruntownym remoncie szkolnej kuchni.

Następnie głos zabrała młodzież. W krótkim montażu słowno – muzycznym uczniowie upamiętnili 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nie zabrakło również odniesień do wakacyjnych wspomnień oraz życzeń dla tych, którzy po raz pierwszy przestąpili próg naszej szkoły. Po akademii uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.