SPOTKANIE Z POLICJANTEM

7 września w naszej szkole miało miejsce spotkanie z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Jego celem było omówienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole, w domu, podczas korzystania z Internetu oraz w drodze do i ze szkoły. Nasz Gość zwrócił uwagę na wszelkiego rodzaju zagrożenia, jakie mogą czyhać na drodze, w budynkach i wirtualnym świecie.

Przedstawił sposoby ich unikania lub pokonywania. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania skierowane do Policjanta. Mamy nadzieję, że prelekcja ta przyczyni się do wzrostu świadomości unikania zachowań ryzykownych oraz pozytywnie wpłynie na właściwą postawę wychowanków w szkole i poza nią.