Mobilne Laboratoria Przyszłości

W dniu 9 listopada odwiedzili nas eksperci z ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie klas: szóstej i ósmych zapoznali się działaniem drukarki 3D, nowoczesnymi technikami nagrań sprzętem fotograficznym i wybranymi przez prowadzących aplikacjami wykorzystującymi sztuczną inteligencję.

Młodzież miała okazję obejrzeć przykładowe „wydruki” oraz zaprojektować i wydrukować swoje pierwsze modele 3D. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się ponadto, jak powstaje sztuczna inteligencja oraz mieli możliwość  sprawdzenia działania aplikacji do rozpoznawania gestów i twarzy. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, a zdobyta na spotkaniu wiedza rozbudziła ich ciekawość  w zakresie praktycznych zastosowań druku 3D i innych nowoczesnych technologii.