Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki

29 stycznia, to nietypowe święto – Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki. W naszej szkole, z uwagi na trwające ferie zimowe, obchodziliśmy je 16 lutego.

Tego dnia, Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów różnorodne rozrywki umysłowe: krzyżówki, rebusy, labirynty, zadania z treścią, tangramy czy zagadki logiczne.

W czasie przerw, na korytarzach znajdowały się różnorodne zadania, które zostały opracowane tak, aby każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił. Uczniowie zaangażowali się w spędzanie wolnego czasu z wykorzystaniem gier planszowych, układanek czy klocków konstrukcyjnych.

Czas pomiędzy lekcjami wypełniony był wesołą zabawą, a zmagania z zagadkami przyniosły uczniom – szczególnie najmłodszym – dużo zabawy i radości.