Szkolny konkurs recytatorski w klasach 1-3

Dnia 27 marca odbyło się ogłoszenie wyników szkolnego konkursu recytatorskiego zatytułowanego ,,Poezja dla najmłodszych- Danuta Wawiłow’’. Konkurs ten przeprowadzono w ramach realizowanej w klasach 1-3 innowacji pedagogicznej, a jego celem było: poznanie osoby i twórczości poetki, rozwijanie umiejętności recytatorskich oraz wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie uzdolnień artystycznych, zachęcanie i motywowanie do występów przed publicznością, kształtowanie kultury żywego słowa wśród dzieci.

Do artystycznych zmagań przystąpiło 23 uczniów. Ocenie podlegały m.in. takie elementy jak: odpowiedni dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretacja utworu czy ogólne wrażenie artystyczne. Uczestnicy konkursu wykazali się niebywałym kunsztem recytatorskim. Spośród młodych artystów wyłoniono następujących  laureatów:

I miejsce –Jagoda Lachor  kl. 3b

II miejsce- Anna Jabłońska kl. 1a

III miejsce- Zuzanna Liptak kl. 3b

Przyznano również wyróżnienia dla:

Katarzyny Orczykowskiej z kl. 1a

Wiktora Wójcika z kl. 1a

Patryka Dudczyka z kl. 2a

Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk Pana Dyrektora otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki.

Serdecznie gratulujemy!!!